На сторінці опубліковано список мікрофінансових організацій (онлайн кредити) з детальною інформацією про кожну пропозицію. Зверніть увагу, тут представлені лише ті МФО, які мають свідоцтво Національного банку України про реєстрацію фінансової установи.
Мікропозика онлайн
Послуги мікрофінансових компаній сьогодні дуже популярні — це чудова можливість вирішити невеликі тимчасові фінансові проблеми: перехопити грошей до зарплати, знайти кошти на ремонт холодильника, що раптово зламався, оплатити лікування. Позики в МФО – ідеальний вибір, якщо ви не хочете посвячувати у свої фінансові проблеми друзів, родичів: якщо вам незручно позичати у них, або якщо вони вам нічим не можуть допомогти. На відміну від стандартних банківських кредитів, мікропозики доступні практично кожному: якщо ви вже відзначили своє повноліття, ви громадянин України і у вас є банківська іменна карта, мікрокредит вам доступний. Причому, для його оформлення вам не доведеться навіть виходити з дому — подати заявку можна через комп’ютер або навіть смартфон, при цьому гроші будуть перераховані на банківську картку (якщо це вам зручно) протягом хвилини після схвалення.
Мікропозики: плюси та мінуси
Хтось вважає мікропозики абсолютним злом — такі люди впевнені, що варто один раз взяти мікрокредит, і до кінця життя працюватимеш на відсотки. Але насправді мікрокредитування — такий самий фінансовий інструмент, як і стандартні банківські кредити, автокредити, іпотека. Так, тут є свої особливості, але якщо розуміти та приймати їх, такі кредити можуть бути корисними та ефективними.
Почнемо з плюсів:
- Мінімальні вимоги до потенційних позичальників. Якщо вам не дають кредит у банку, тому що у вас немає офіційної роботи або на останньому місці ви працюєте лише два-три місяці, у вас невелика офіційна зарплата, погана кредитна історія, мікрокредит – ваш вибір. Мікропозики на карту без відмови МФО схвалюють приблизно в 95-98% випадків. Достатньо, щоб ви мали громадянство України і були старші 18 років. Є й додаткові вимоги, але в будь-якому випадку нічого надприродного не потрібно, збирати гори документів і доводити свою платоспроможність довідками.
- Оперативність. Отримання кредиту у банку — справа дуже нешвидка. Спочатку потрібно витратити кілька днів, щоб зібрати всі необхідні довідки та документи. Потім ще кілька днів піде на очікування відповіді від банку. Чекати тиждень при тому, що є високий ризик відмови, не кожен захоче. Тим більше, якщо йдеться про 5-10 тисяч гривень. Якщо ви вирішите оформити мікропозику онлайн, можете розраховувати на те, що гроші будуть на вашій карті протягом години після звернення. І те, що година — це багато, такий термін актуальний для нових клієнтів МФО, які заповнюють анкету, підтверджують свої дані. Якщо ви у кредитора вже оформляли позики раніше, етап із заповненням анкети можна пропустити, і в такому разі гроші вам прийдуть упродовж кількох хвилин після звернення.
- Зручні схеми взаємодії із клієнтами. І зараз є мікрофінансові компанії, офіси яких розкидані вулицями великих міст — сюди приходиш і оформляєш заявку за допомогою менеджера. Але шукати офіс необов’язково. На просторах інтернету величезна кількість мікрофінансових компаній пропонують можливість оформити мікропозику на карту цілодобово в режимі онлайн — подавайте заявку, не виходячи з дому, отримуйте гроші на картку чи електронний гаманець. Окремо наголосимо на різноманітності варіантів перерахування коштів — немає банківської картки? Ви можете вибрати переказ грошей на електронний гаманець (ідентифікований) або, наприклад, через систему швидких переказів. Повернути гроші, як правило, теж можна різними способами, тому ви завжди зможете вибрати варіант, який влаштовує вас за всіма параметрами.
З перевагами розібралися. Що з вадами? Одна із основних — високі відсотки. Кілька років тому ситуація з мікрокредитуванням була аховою – МФО видавали кредити під величезні відсотки, а якщо боржник не міг виплатити в строк, відсотки і штрафні пені могли нараховуватися практично до нескінченності. На щастя, сьогодні ситуація зовсім інша – діяльність МФО регулюється та контролюється законодавством.
Деякі компанії, прагнучи розширити клієнтську базу за рахунок нових позичальників, пропонують новим клієнтам можливість оформлення безвідсоткової мікропозики на картку – так, розраховувати на велику суму в цьому випадку не варто, терміни кредиту теж навряд чи будуть розтягнутими, але це чудова можливість виправити на якийсь час своє фінансове становище, не переплачуючи відсотки. Є й інші пропозиції: наприклад, нові клієнти можуть взяти гроші під максимальний відсоток, але кожен наступний кредит буде дешевше — за умови, що позичальник не допускає затримок.
Ще одна особливість – це невеликі суми, які можна взяти в кредит. Якщо ви берете мікрокредит у вибраній компанії вперше, розраховувати на суму понад 10 000 не варто, здебільшого МФО готові схвалити ще менше грошей – зазвичай дають від 2 до 5 тисяч гривень. Втім, якщо ви регулярно братимете гроші у обраного кредитора, ліміт довіри до вас буде підвищуватися, і з кожним разом ви зможете розраховувати на все більші суми. Інша річ, що фінансові експерти не радять брати грошей більше, ніж вам дійсно необхідно на цю мить – позикові гроші здаються легкими. Вони доступні в будь-який час дня і ночі, для їх отримання нічого не потрібно робити, тому вони розлітаються як гарячі пиріжки – на всякі дрібниці. А потім настає момент, коли гроші необхідно віддавати, і ось тут настає осяяння, що більшість коштів була спущена просто в нікуди. І це одна з причин, чому багато людей вважають мікропозики злом — якщо ви братимете рівно ті суми, які вам потрібні для закриття дійсно важливих потреб, при цьому заздалегідь прораховуватимете свої сили в плані подальшої віддачі цих коштів, жодних проблем у вас не виникне.
Мікропозики на банківську картку: питання та відповіді
Мікропозики – не новий фінансовий інструмент. Перші МФО в Україні виникли в 90-ті роки. З 2010 року ці компанії були легалізовані, також було забезпечено захист прав позичальників. Але досі у багатьох людей сформовано неправильне уявлення про мікрофінансові компанії, є питання щодо вибору кредитора, процедури оформлення та повернення боргу. Постараємося відповісти на найпоширеніші, найактуальніші питання.
1. Як вибрати МФО?
На українському ринку працює кілька десятків МФО. Необов’язково вибирати найрозкрученішу і найвідомішу компанію. Вибирайте серед організацій, які мають ліцензію НБУ – так ви зможете виключити шахрайські компанії з кола пошуку, розраховувати на чітке дотримання всіх стандартів та регламентів роботи. Також порівняйте умови в різних компаніях – мінімальну та максимальну суму, відсоткову ставку, вимоги до позичальників. Звертайте увагу на різні акції.
На нашому сайті ми зібрали основну інформацію про українські мікрофінансові компанії, щоб ви могли швидко, легко, комфортно вибрати кредитора з відповідними параметрами. У картці кожної компанії ви знайдете інформацію про параметри кредиту, вимоги до позичальників. Переходьте з картки на її офіційний сайт, знайомтеся докладніше з умовами, які пропонує кредитор, і якщо все влаштовує, можете відразу оформляти заявку. Рекомендуємо додати наш сайт до закладок вашого браузера — ми регулярно оновлюємо каталог МФО, додаємо нові компанії, що з’явилися на ринку тільки недавно, актуалізуємо інформацію, оскільки умови надання кредитів регулярно змінюються. Ми допоможемо вам заощадити багато сил та часу при пошуку МФО, готової запропонувати найвигідніші умови співпраці.
2. Які вимоги МФО можуть висувати до позичальників?
Насправді вимоги мінімальні. Якщо вам виповнилося 18 років і ви є громадянином України, у вас є всі шанси знайти МФО, яка видасть вам гроші в рамках мікрокредиту. Звичайно, багато компаній розширюють список вимог, щоб знизити ризики неповернення — хтось ставить верхню планку за віком і не працює з позичальниками від 65 років, хтось потребує другого документа, комусь важливо, щоб позичальник мав іменну банківську картку. На офіційних сайтах завжди прописуються всі умови – ви можете ознайомитися з ними будь-якої миті.
Щоб взяти мікропозику, вам не потрібно брати довідку з роботи, будь-яким іншим чином підтверджувати свій дохід. Вам не будуть потрібні поручителі, не потрібно надавати заставу. Крім того, сучасні мікрофінансові організації не дзвонять близьким позичальника, його роботодавцю і так далі: ви можете бути впевнені, що ваші тимчасові фінансові труднощі – це лише ваша справа. Принаймні до того моменту, поки ви не прострочите договір.
3. Чому МФО може відхилити заявку?
Найчастіше МФО забезпечують схвалення по 95-98% заявок на кредит. Ви можете не працювати офіційно, міняти місця роботи як рукавички, у вас може бути зіпсована кредитна історія, при цьому ви можете розраховувати на схвалення заявки. Але є ситуації, коли позичальникам надходить відмова. Коли таке може статися?
Найпоширеніший варіант, коли позичальник вказав в анкеті неправильну інформацію, співробітник МФО її перевірив та виявив брехню. Тому вказуйте в анкеті актуальні та вірні дані. Також у кредиті вам можуть відмовити, якщо у вас вже є відкриті та прострочені кредити, які ви давно не платите – але й у цьому випадку шанси отримати мікропозику все одно залишаються, все залежить від МФО.
4. Як розрахувати відсотки за кредитом?
Сьогодні зовсім не потрібно вміти розраховувати відсотки самостійно. На сайті є онлайн-калькулятор, який одразу покаже вам суму до повернення, як тільки ви вкажете початкові дані – суму, яка вам потрібна, та термін, через який ви плануєте повернути борг.
Бажаєте розрахувати самостійно? Обчисліть відсоток, який братиме МФО на день за користування. Наприклад, 1% від 7000 гривень – це 70 гривень. Якщо ви берете позику на 10 днів, значить, за цей час ви переплатите 700 гривень. Тобто, повернути вам потрібно 7 000 гривень і відсотки у розмірі 700 гривень. Все просто. Але калькулятором користуватися швидше і зручніше.
5. Що робити, якщо я не можу повернути кредит вчасно?
Насправді прострочення по мікрокредитах – досить популярне явище. І дрібні прострочення не вплинуть ні на вашу кредитну історію, ні на ставлення до вас з боку МФО. У дату погашення або наступного дня, якщо позику не буде закрито, вам зателефонує співробітник кредитора та запитає про причини прострочення. Якщо ви впевнені, що за кілька днів зможете закрити кредит, варто сказати про це — можливо, вам навіть не нараховуватимуть штрафні пені, але відсотки продовжуватимуть капати.
У деяких випадках є сенс пролонгувати борг — сплатити відсотки, і його автоматично буде продовжено на якийсь час, термін продовження визначається внутрішньою політикою та умовами конкретної МФО. Але не варто зловживати опцією пролонгації – по-перше, у вас буде обмежена кількість пролонгацій, по-друге, ви оплачуєте відсотки, які через деякий час знову набігають, це шлях до фінансової ями. Якщо ви розумієте, що не можете сплатити всю позику повністю, гасіть не тільки відсотки, а й частину основної суми боргу — тоді в майбутньому вам нараховуватиметься вже менше відсотків, оскільки сума основного боргу буде меншою. Все це вам може розповісти представник МФО у випадку, якщо ви поставите відповідні питання.