На сторінці опубліковано список мікрофінансових організацій (онлайн кредити) з детальною інформацією про кожну пропозицію. Зверніть увагу, тут представлені лише ті МФО, які мають свідоцтво Національного банку України про реєстрацію фінансової установи.
Кредит цілодобово
Як би як ретельно ми не планували своє життя, будь-якої миті все може піти не за планом. Більшість форс-мажорів можна вирішити за допомогою грошей. Інше питання, що далеко не всі українці мають грошовий запас у разі непередбачених ситуацій. Фінансова подушка безпеки – це, звичайно, добре, але є вона не у всіх. Або, наприклад, фінансова подушка є, але не прямо тут і зараз — на банківському вкладі чи в іноземній валюті. Що не так в останньому прикладі? Те, що гроші для розв’язання проблем є, але іноді вони недоступні. Наприклад, вночі. Ви не зможете піти в банк, щоб зняти гроші з ощадного або накопичувального рахунку, ви не зможете вночі розміняти в банку валюту, особливо якщо вона також лежить на накопичувальному або, наприклад, брокерському рахунку.
Зберігати фінансову подушку вдома готівкою теж не завжди вигідно — високий рівень інфляції швидко знецінює гроші. Не всі готові спокійно дивитися, як їхні накопичення поступово тануть.
У ситуаціях, коли вільних грошей немає (а від зарплати до зарплати в Україні живе 80% населення), у ситуаціях, коли фінансова подушка є, але вона недоступна, допоможе кредитування. Так, прийти до того ж банку за класичним кредитом вночі ви не зможете. Чекати, доки вам схвалять позику у банку, можна кілька днів. Але в цьому немає потреби. Якщо йдеться про невеликі суми, які потрібні на короткий термін, оптимальним виходом стане звернення до мікрофінансової організації, яка видає кредит онлайн цілодобово.
Зміст:
- Як правильно вибрати кредитора
- Які вимоги висувають до позичальників МФО
- Кредит онлайн на картку цілодобово: умови
- Що буде, якщо не платити
Як правильно вибрати кредитора
Ринок мікрокредитування України останні роки стрімко розвивається. Це вигідний бізнес, тож сьогодні свої послуги пропонує величезна кількість мікрофінансових компаній. Але не всі ці компанії гарантують своїм клієнтам вигідні умови співпраці. Є компанії, які частину умов приховують до оформлення позики, наприклад, клієнти вже після того, як гроші приходять їм на картку, дізнаються, що з них списали ще й суму страховки. Є відверті шахраї. Якщо ви не хочете зіткнутися зі складнощами при оформленні та поверненні кредиту, якщо хочете спочатку чітко розуміти, яку суму та на яких умовах ви берете, до процесу вибору варто підійти максимально серйозно та відповідально.
Ми рекомендуємо звертати увагу на такі нюанси:
- Всі легальні МФО перебувають у реєстрі НБУ. Порівняйте умови отримання позик у кількох мікрофінансових компаніях. Важливими параметрами є сума позики, можливий термін кредиту, відсотки. Як правило, на сайтах є онлайн-калькулятор, який дозволить вам розрахувати суму до повернення через певний термін – скористайтеся ним, це дуже зручно. Також варто заздалегідь оцінити вимоги, які МФО пред’являє до позичальників: якісь компанії не вимагають нічого, крім паспорта, іншим потрібна, наприклад, прописка в певному місті.
- Оцініть додаткові опції, які пропонують компанії. Наприклад, багато МФО з метою залучення нових клієнтів запускають акції, за яких перша позика пропонується без відсотків — у разі, якщо гроші повертаються у зазначений термін. Так, безвідсоткова позика навряд чи має на увазі велику суму на тривалий термін, але в деяких ситуаціях це чудова можливість безболісно для гаманця пережити кілька днів до зарплати. Також рекомендуємо звернути увагу на способи отримання грошей. Деякі МФО пропонують прийти в офіс, але набагато зручніше отримати гроші на банківську картку. В умовах високої конкуренції все більше компаній пропонують оформити кредит на картку цілодобово — ви можете подати заявку на позику навіть вночі, і після заповнення анкети, схвалення вашої заявки отримаєте гроші на картку практично моментально.
Варто витратити трохи часу на те, щоб порівняти пропозиції від різних МФО і вибрати те, яке вам найбільше підходить, ніж поспішити і зрештою зіткнутися з шахраями або взяти кредит на максимально невигідних для вас умовах.
На сторінках нашого сайту ми зібрали пропозиції від різних МФО, щоб не довелося витрачати час на пошуки потенційних кредиторів. Вивчайте умови, порівнюйте, робіть найбільш вигідний вибір.
Які вимоги висувають до позичальників МФО
МФО – це організації, що видають позики практично всім. Ви можете звернутися сюди та отримати гроші, навіть якщо у вас немає офіційної роботи, якщо в минулому ви вже брали кредит і допускали прострочення, якщо у вас немає прописки в місті своєї присутності. У багатьох ситуаціях, коли звичайні банки 100% відмовлять, МФО можуть запропонувати свою допомогу.
Звичайно, оформляючи кредити 95-98% тим, хто звернувся, мікрофінансові організації ризикують. І свої ризики вони якраз покривають високими відсотками. Крім того, клієнтам, з якими вони мають справу вперше-друге, великі суми не видадуть. Тому, якщо ви готові на ці умови, варто оцінити, чи відповідаєте вимогам потенційного кредитора — вимоги ці, як ми вже згадували вище, максимально прості:
- українське громадянство. Бути прописаним у місті своєї присутності здебільшого необов’язково, оскільки МФО працюють онлайн по всій країні. Виняток – кредитори, які видають кредити виключно в офісах, у такому разі, напевно, буде потрібно і прописка в місті, де ви плануєте взяти мікрокредит;
- вік. Позики видають лише повнолітнім. Тобто подати заявку на оформлення мікрокредиту ви зможете тільки в тому випадку, якщо вам виповнилося 18 років. Що ж до верхньої межі, тут потрібно порівнювати пропозиції в різних компаній, але загалом нескладно оформити позику і пенсіонеру 60-65 років;
- документи. З документів потрібен лише паспорт. Якщо ви оформляєте кредит онлайн, вам потрібно сфотографувати важливі сторінки документа, або надати скан паспорта. Докладніші умови можете дізнатися на сайті МФО, де плануєте взяти кредит. Також потрібна банківська картка — на неї вам будуть перераховані гроші, крім того, така картка виступає ще одним непрямим підтвердженням вашої особистості. Зверніть увагу, що вона має бути оформлена саме на ту людину, яка бере позику, тобто паспорт та карта повинні належати одній людині;
- інші умови. При оформленні мікропозики вам потрібно заповнити анкету – доведеться відповісти на питання про ваші доходи, кількість членів сім’ї, про наявність нерухомості, також буде цикл питань про роботу. Хороша новина в тому, що жодних документів, які підтверджують ваші слова — про сім’ю, нерухомість, роботу і так далі — від вас вимагати ніхто не буде. Інша річ, що обманювати не варто — іноді працівники МФО здійснюють вибіркові перевірки, наприклад, можуть зателефонувати вам на роботу та уточнити, чи справді ви там працюєте той час, про який повідомили під час заповнення анкети. Якщо співробітники МФО з’ясують, що ви обдурили, розраховувати на оформлення позики не доведеться.
Як видно, МФО висувають досить лояльні вимоги до потенційних позичальників. Відсоток схвалення заявок досить великий – у деяких компаніях сягає 98%.
Кредит онлайн на картку цілодобово: умови
Якщо оцінювати умови об’єктивно, то, звичайно, вони менш вигідні, ніж кредити, оформлені в банку, ніж позики під заставу тощо. Але мікрокредитування має свої незаперечні переваги:
- ви можете оформити позику цілодобово на картку — у будь-який час дня та ночі, у вихідні, при цьому не потрібно навіть виходити з дому: заявка оформляється через комп’ютер чи телефон, а гроші приходять вам на банківську картку;
- оперативність. З моменту «терміново потрібні гроші» і до моменту, «о, гроші вже на карті» пройде близько години, якщо ви оформляєте заявку вперше, і близько 5-10 хвилин, якщо з обраною мікрофінансовою організацією ви мали справу вже не один раз . У деяких випадках швидкість отримання грошей критично важлива, тому навіть якщо ви в принципі противник кредитів, цей момент варто тримати у своїй голові — знати, куди можна звернутися у разі потреби;
- прозорі умови. Ще до того, як ви оформите заявку, ви точно знатимете, яку суму і коли ви повинні будете повернути, щоб закрити свої фінансові зобов’язання. Це стосується лише перевірених МФО із хорошою репутацією. Досі на українському ринку працюють компанії, які практикують приховані комісії, страховки, що нав’язуються, і так далі. Тому до вибору МФО слід підходити максимально уважно;
- можливість пролонгації. У деяких ситуаціях ця опція дуже рятує. Коли час договору закінчився, але у вас немає можливості сплатити кредит повністю, ви можете уникнути штрафних санкцій та пені, просто сплативши відсотки та пролонгувавши таким чином позику.
Що ж до умов кредитування, всі вони в різних компаніях різні. Якщо узагальнити, це:
- термін кредитування від тижня до кількох місяців;
- відсоткову ставку від 1% на день. Виняток – безвідсоткові кредити, які можуть пропонуватися в рамках акції для нових клієнтів компанії;
- сума. Від 1000 гривень. Як правило, новим клієнтам доступні мінімальні суми. Якщо ви вже брали кредит у конкретній організації, вчасно все повернули, наступного разу вам буде доступна велика сума.
Також у деяких компаніях пропонуються додаткові опції. Послугу пролонгації можна знайти практично у всіх МФО, а також можливість дострокового погашення позики з перерахуванням відсотків. Є й більш рідкісні пропозиції — наприклад, МФО може надсилати інформацію до кредитного бюро, і за своєчасної оплати боргу ваша кредитна історія покращуватиметься. У деяких компаніях є таке поняття, як кредитний рейтинг – чим більше позик ви оформите, тим вище буде рейтинг (зрозуміло, якщо всі гроші ви повертаєте вчасно). Чим вищий рейтинг, тим більше «плюшок» зможете отримати: менший відсоток, більша сума чи термін. У деяких регулярно стартують акції на кшталт «Приведи друга» — за друга ви зможете отримати бали, які можна направити на погашення кредиту, сплату відсотків тощо.
Що буде, якщо не платити
Мікрокредит – зручний фінансовий інструмент. Але, оформляючи мікропозику, потрібно чітко розуміти, що ви впораєтеся зі взятими на себе фінансовими зобов’язаннями.
Що робити, якщо ви переоцінили свої сили та можливості? Якщо розумієте, що не встигаєте сплатити кредит вчасно?
Варіант не оплачувати позику взагалі — не найкраща ідея. По-перше, так ви ще більше зіпсуєте кредитну історію. По-друге, вам доведеться регулярно спілкуватися з представниками кредитора або не брати слухавку з незнайомих номерів, ризикуючи пропустити якесь важливе повідомлення від інших осіб, організацій. По-третє, рано чи пізно кредитор подасть до суду, і пристави заарештують ваші рахунки, доки борг не буде сплачено.
Скористайтеся опцією пролонгації. Просто сплатіть відсотки за кредитом і у вас з’явиться ще час, щоб знайти гроші на оплату позики повністю.
Що робити, якщо не вдається сплатити навіть відсотки? Як мінімум — не ховайтеся від кредитора. При простроченні вам зателефонує фахівець компанії, де ви брали кредит, і поставить питання, що трапилося і коли ви плануєте сплатити борг. Вам досить просто описати проблему та визначити терміни оплати. Штрафні санкції в цьому випадку все одно будуть застосовані (пені почнуть нараховуватися), але вас не діставатимуть дзвінками, і в майбутньому ймовірність того, що вам видадуть кредит у цій організації, залишатиметься високою. В тому, зрозуміло, разі, якщо ви виконаєте свою обіцянку.
Мікропозики можуть стати справжньою паличкою-виручалочкою в деяких ситуаціях. Ви зможете оформити позику цілодобово, швидко отримати гроші на банківську картку. Але пам’ятайте, що оформлюючи заявку, ви берете певні фінансові зобов’язання, які маєте виконати.