На сторінці опубліковано список мікрофінансових організацій (онлайн кредити) з детальною інформацією про кожну пропозицію. Зверніть увагу, тут представлені лише ті МФО, які мають свідоцтво Національного банку України про реєстрацію фінансової установи.
Кредит без дзвінків
Іноді людині потрібна лише маленька допомога, щоб вона могла покращити своє фінансове становище, вибратися з життєвої ями. В актуальності цього постулату зміг переконатися Мухаммад Юнус, професор із США, коли 1974 року допомагав своїй батьківщині Бангладеш боротися з голодом. Мухаммад давав у борг по 20-30 доларів людям, які хотіли налагодити власний бізнес, і бачив, що ці невеликі гроші творили справжні дива, дозволяючи видертися з бідності цілим сім’ям. Так почалася епоха мікрокредитування, невеликих кредитів на короткий час. 1983 року Мухаммад Юнус заснував банк Grameen, який займався мікрокредитуванням малозабезпечених громадян, з якими звичайні банки справи мати не хотіли. У 2006 році професор отримав Нобелівську премію за розвиток теорії про мікрокредити як ефективний фінансовий інструмент, який допомагає біднякам стати бізнесменами. У світі працює понад 7 000 організацій, які видають мікрокредити.
В Україні МФО з’явилися в середині 90-х. Це був дуже складний час для країни: люди місяцями не отримували зарплати, намагаючись вижити, реалізувати свої бізнес-проекти. На розвиток маленького бізнесу і навіть просто на продукти в умовах тривалих затримок зарплат потрібні були гроші. Банки не хотіли зв’язуватися — ні з такими скромними сумами, ні з такими неблагонадійними споживачами. Так почали працювати МФО. Довгий час законодавчої бази у сфері мікрокредитування в Україні не було.
Сьогодні мікрокредитування — це прозора сфера, де все легалізовано, структуровано, зрозуміло. Більше того, висока конкуренція серед МФО призвела до того, що умови стають все більш вигідними і комфортними для клієнтів. Наприклад, деякі компанії в спробах залучити нових клієнтів пропонують можливість взяти першу позику без відсотків. Та й загалом максимальну відсоткову ставку пропонують не всі мікрофінансові організації, можна знайти й вигідніші пропозиції. Крім того, сам процес оформлення став комфортнішим для клієнтів — сьогодні нескладно оформити кредит без дзвінків родичам, тоді як раніше багато компаній продзвонювали залишені клієнтом контакти, щоб переконатися, що позичальник надав актуальні номери.
Зміст:
- Чому сьогодні МФО пропонують кредити без дзвінків
- Як правильно взяти мікрокредит
- Як правильно віддати мікрокредит
Чому сьогодні МФО пропонують кредити без дзвінків
Ще кілька років тому при оформленні мікропозик потрібно було надавати співробітникам контактні дані осіб, які можуть за вас поручитися — близьких чи далеких родичів. І для багатьох це була проблема.
Мікропозики – можливість швидко перехопити грошей до зарплати, не напружуючи родичів, друзів, знайомих. Не афішуючи свої проблеми з грошима. Хтось приховує свої складні стосунки із грошима. Комусь соромно просити грошей у родичів. Хтось упевнений, що сам у всьому розбереться. У психологічному плані простіше та комфортніше звертатися до спеціалізованих мікрофінансових компаній, тим більше, що тут можна брати гроші хоч щотижня, зрозуміло, за умови, що старі кредити закриті. Умова дзвінків родичам або, наприклад, роботодавцю, позбавляла зручності для позичальників. Люди не бачили сенсу брати гроші під відсотки, оскільки все одно їх близьких повідомляли. МФО втрачали клієнтів.
Для мікрофінансових організацій дзвінки родичам чи начальству на роботу також не приносили великої користі. Якщо клієнт хотів обдурити систему, він просто давав номер друга чи знайомого, і той представлявся тим, ким треба і підтверджував будь-яку інформацію. Детальних перевірок, зрозуміло, не проводилося, і подібні дзвінки були лише для галочки.
В результаті, МФО не просто втрачали клієнтів, які не бажали посвячувати близьких у свої фінансові проблеми, але й не отримували від дзвінків жодної вигоди для себе — благонадійність позичальників такі дзвінки підтвердити не могли.
Так з’явилися перші компанії, які пропонують кредити без дзвінків. До них шикувалися буквально черги із позичальників. Тому тренд позик без дзвінків швидко підхопили інші МФО. І сьогодні, оформляючи заявку, ви можете бути впевнені, що представники кредитора не дзвонитимуть вашим родичам, ставлячи незручні питання та опосередковано посвячуючи ваших рідних у ваші фінансові складнощі.
Як правильно взяти мікрокредит
Здається, що може бути складного у тому, щоб взяти мікропозику? Просто заходиш на сайт будь-якої МФО, подаєш заявку на потрібну суму, отримуєш гроші на карту і радісно біжиш їх витрачати до магазину. Але насправді, попри те, що у нашій країні сфера регулюється та контролюється законодавством, ризики існують. Якщо не хочете розчаруватися в мікрокредитуванні, бажаєте убезпечити себе від ризиків кредитної кабали, дотримуйтесь наведених нижче рекомендацій:
- правильно обирайте МФО. Врахуйте, мікрофінансова компанія повинна мати ліцензію Нацбанку. Варто згаяти час на вивчення відгуків інших клієнтів — шукайте відгуки не тільки на офіційному сайті МФО, а й на сторонніх ресурсах, наприклад, на спеціалізованих форумах;
- визначте важливі вам критерії. Конкуренція на ринку мікрокредитування досить велика, у спробах відрізнитись від конкурентів різні компанії використовують різні методи. Хтось наголошує на можливості взяти кредит на картку без дзвінків на роботу та родичам. Хтось залучає нових клієнтів за рахунок можливості взяти першу безвідсоткову позику, а хтось прагне перетворити кожного випадкового клієнта на постійного позичальника, пропонуючи з кожним наступним оформленим кредитом дедалі вигідніші умови — більшу суму, менші відсотки;
- грамотно оцініть власну привабливість як позичальника. Загалом вимоги у МФО до позичальників мінімальні – ви повинні бути повнолітнім громадянином України, необхідно надати паспорт, іноді другий документ, і відповісти на низку питань, щоб підтвердити можливість оплачувати кредит. Але багато компаній, прагнучи залучити більше клієнтів, пропонують незвичайні умови. Наприклад, є компанії, які працюють із клієнтами віком від 65 років. Є такі, які наголошують на можливості виправити кредитну історію, пропонуючи цілі програми для цього. При цьому зрозуміло, що чим менше ви відповідаєте образу ідеального позичальника, тим менш вигідніші умови вам запропонують. Тобто якщо вам 70 років, у вас погана кредитна історія, не варто розраховувати на знижений відсоток або велику суму.
Ще одна порада. Завжди уважно читайте договір кредитування та не соромтеся ставити запитання менеджерам обраної МФО. Не беріть кредит, доки не будете чітко розуміти всі його умови:
- розрахуйте остаточну суму платежу, використовуючи спеціальний онлайн-калькулятор на сайті компанії. Встановіть бігунки на значенні бажаної суми і терміну позики, система самостійно все порахує, і ви точно знатимете, яку суму і коли вам доведеться повернути;
- переконайтеся, що компанія не передбачила жодних додаткових платежів. Так, деякі компанії до договору за умовчанням включають страховку від невиплати кредиту — здебільшого така страховка є абсолютно марною, при цьому вона ще й дорога, з урахуванням невеликих сум. Якщо забули подивитись, а потім з’ясували, що кредит оформлений разом зі страховкою, пишіть в службу підтримки кредитора, як правило, гроші за страховку повертають протягом кількох днів — якийсь час буде потрібно на розгляд заявки;
- з’ясуйте, якими методами можна повертати гроші. Деякі варіанти передбачають оплату додаткової комісії. Наприклад, якщо ви вирішите сплачувати борг через термінал. Деякі банки та системи електронних платежів також беруть комісію. Сума залежить від внутрішньої політики банку/системи, зазвичай це 1-2% від суми платежу. Іноді є варіанти оплати без комісій, інколи ж таких варіантів немає. Краще, якщо ви ще до етапу договору знатимете, чи вам доведеться платити додатково гроші за те, щоб повернути кредит.
Як правильно віддати мікрокредит
Ви взяли кредит онлайн без дзвінків, довідок та зайвої бюрократичної тяганини? Ви зможете користуватися грошима певний час, після чого позику потрібно буде повернути разом із відсотками. Як це зробити?
Перше, що вам потрібно дізнатися, – способи повернення грошей. Якщо у вибраної вами МФО є офіс у вашому місті, де ви оформляли позику, ви можете повернути гроші готівкою. Плюси такого способу – немає жодних комісій, борг в ту ж хвилину вважається закритим. Мінуси – потрібно витрачати свій час, йти до офісу.
Найчастіше позичальники вважають за краще оплачувати кредити онлайн – це зручно. Але є певні нюанси. Про те, що деякі варіанти переказу мають на увазі наявність комісії, ми вже говорили вище. Але це не єдиний фактор, який слід брати до уваги. Також врахуйте, що в ряді випадків гроші не приходять миттєво — іноді гроші можуть йти кілька годин або навіть днів, хоча заради справедливості, треба сказати, що таке трапляється вкрай рідко. Але буває. Ніхто не скасовує і форс-мажорні ситуації, збої у системах переказів тощо. Якщо гроші прийдуть пізніше за призначений термін, позика буде вважатися простроченою, і надіслана сума не покриє відсотки за зайві дні, тому відсотки продовжуватимуть нараховуватися, поки ви не погасите борг повністю. Недостатньо просто відправити гроші на рахунок МФО, необхідно переконатись, що гроші дійшли і ваш борг закритий – це завжди видно на сайті в особистому кабінеті. Крім того, ви можете вимагати довідку про відсутність заборгованості.
Що робити, якщо ви розумієте, що не можете повернути борг вчасно? Практично всі мікрофінансові організації в Україні пропонують опцію пролонгації: все, що потрібно від вас – сплатити всі нараховані на цей момент відсотки, і термін кредиту автоматично буде продовжено на кілька днів або тижнів залежно від умов МФО.
Що робити, якщо кількість можливих пролонгацій вже закінчилася, або у вас немає грошей навіть на оплату відсотків? У таких випадках оптимальним алгоритмом дій стане зв’язок із представниками МФО: поясніть вашу проблему та позначте точні терміни, в які ви зобов’язуєтесь погасити кредит. Від подальшого нарахування відсотків на кредит це вас не врятує, зате, можливо, не нараховуватимуться штрафні пені, та й кредитор весь цей час не турбуватиме вас зайвими дзвінками та питаннями.
Вибирайте найкращі МФО на нашому сайті
Ми подбали про те, щоб ви могли швидко знайти мікрофінансову компанію, умови якої вам повністю підходять. У нашому каталозі представлені десятки МФО та основні відомості про них – мінімально та максимально можлива сума, термін кредитування, процентна ставка, вимоги до позичальників. Також якщо компанія проводить якісь акції, наприклад, пропонує безвідсотковий кредит позичальникам, які вперше до неї звернулися, ми вказуємо це в картці.
Детальнішу інформацію про умови кредитування ви знайдете на офіційному сайті компанії, яка вас зацікавила. На цьому ж сайті ви можете заповнити анкету та надіслати заявку на кредит.